Praha Holešovice - burza minerálů

9.12.2016     Novější burza v ČR... a můj 360° snímek - rozhlédni se myší...autor a webmaster

 

   - Panorama se nezobrazuje plynule? Máte pomalý počítač / připojení na internet :-)      Rolovátko myši = zoom záběru.


Burza minerálů na pražském výstavišti v Holešovicích má velmi krátkou historii. Přesto se rychle uchytila. Letošní zimu se účastnili i někteří zahraniční prodejci a o to byla nabídka zajímavější. Tuto burzu, konající se 2x ročně, lze také určitě doporučit :-) a varovat před pravděpodobností větší útraty :-)
Mne zde konkrétně překvapilo větší množství krystalických dolomitů, tromlované olivíny, krystalický apatit, vláknový aragonit velmi podobný medovým kalcitům a mnoho dalších kousků, které jsem na jiných burzách neviděl. Pokaždé se prostě objeví na stáncích něco jedinečného, už se těším na další burzu :-)

Panoramatické zobrazování místa nebo lokality, mne začíná stále více bavit. Možnost, prohlížet si místo doslova kolem dokola, pomocí prstu nebo myši se rozhlížet a přibližovat detaily, je prostě další level v oblasti fotografie a dokumentace.
Chci se mu věnovat a věrněji zobrazovat zajímavá místa. Lokality samozřejmě s rozumem :)
Tato technologie zobrazování logicky znamená větší datový objem a rozlišení, tedy nároky na internetové připojení a na grafickou kartu v počítači. Toto zobrazování tedy může mít potíže ve starších pomalých počítačích nebo tam, kde je slabé připojení, nebo přes pomalou wifi. Ale to už je váš problém :))


  • Pokračujte se mnou třeba na >> Modré fluority z Krušných hor
  •